Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | ,

USA se snaží navýšit počet vojáků v regionu Černého moře

Zveřejněno 04 dubna 2014 autorem FreePub

Spojené státy požádaly Rumunsko o navýšení počtu amerických vojáků.

Rumunsko říká, že Spojené státy chtějí posílit svou vojenskou přítomnost v Rumunsku uprostřed napětí na sousední Ukrajině.

Rumunský prezident Traian Basescu v úterý řekl, že Washington požádal o zvýšení počtu svých vojáků a letadel na letecké černomořské základně ve východním Rumunsku.

Americké velvyslanectví v Bukurešti požádalo rumunské úřady o podporu, aby rozšířilo stávající operace na základně Mihail Kogalniceanu,“ řekl Basescu v dopise mluvčímu rumunské dolní komory parlamentu.

Političtí analytici věří, že je tento krok součástí úsilí NATO o zvýšení své vojenské přítomnosti ve východní Evropě.

Basescu také řekl, že se USA rozhodly přidat až 600 vojáků k již stávajícím 1000 jednotkám, které jsou v současné době umístěny v Rumunsku.

Pentagon tam chce také umístit vojenská letadla používaná pro specifické mise, výše uvedená vojenská letecká základna je hlavnmí rozcestník pro americké síly a vybavení opouštějící Afghánistán a severní Irák.

USA používají leteckou základnu, která je jen pár set kilometrů od ruského Krymu, od roku 1999.

Mezitím se konalo v Bruselu setkání ministrů zahraničních věcí členských států NATO, diskutovali kroky k posílení bezpečnosti členských států ve východní Evropě po odtržení Krymu k Rusku.

Napětí mezi západními mocnostmi a Moskvou se zvýšilo poté, co Krym vyhlásil nezávislost na Ukrajině a oficiálně požádal, aby se stal součástí Ruské federace po referendu z 16. března, při kterém se téměř 97 procent voličů na Krymu rozhodlo vrátit se k Rusku.

21. března ruský prezident Vladimir Putin podepsal legislativní dokumenty, které udělaly oficiálně z Krymu součást Ruska, i přes odsouzení ze strany Západu a nové ukrajinské vlády.

Tento krok vyvolal naštvé anreakce ze strany USA a Evropské unie, a to jak impozantní represivní opatření proti řadě ruských úředníků a orgánů v Krymu.

Tento krok vyvolal naštvané reakce Spojených států a Evropské unie, uložily represivní opatření proti řadě ruských úředníků a orgánů na Krymu.

Foto: Američtí vojáci na základně Mihail Kogalniceanu v Rumunsku.
Zdroj: eur.army.mil

Překlad článku US seeks to boost troops at Black Sea base: Romania
www.presstv.ir/detail/2014/04/01/356825/us-to-boost-troops-in-romania/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat