USA tají roli Saúdů při útocích z 11. září [VIDEO]

Zveřejněno 02 dubna 2014 autorem FreePub

Bývalý americký senátor se vyjádřil ke zprávě o roli Saúdské Arábie při útocích z 11. září.

Bývalý senátor Bob Graham, který sloužil jako předseda smíšeného výboru Kongresu o útocích z 11. září 2001, uvedl ohledně zprávy výboru, že role Saúdské Arábie při útocích a její finanční podpora byly drženy v tajnosti.

Je mi líto dnes oznámit, že zhruba 12 let poté, co jsme předložili naši zprávu, je i nadále 28 stran před veřejností utajováno,“ uvedl Graham.

Bývalý americký senátor dodal, že byl šokován tím, že americké tajné služby drží zprávu v tajnosti jen proto, že tvrdí, že její odhalení by ublížilo národní bezpečnosti Spojených států.

Byl jsem ohromen tím, že by zpravodajská komunita cítila, že je to hrozba pro národní bezpečnost amerického lidu, aby věděli, kdo udělal 11. září finančně možným.

Bývalý senátor také řekl, že větší povědomí o Saúdské Arábii by změnilo způsob, jakým americká veřejnost vnímá tuto zemi.

Jeho komentář přišel poté, co americký prezident Barack Obama krátce navštívil Saúdskou Arábii, regionální amerického spojence, kde mluvil o rozšíření vztahů mezi Washingtonem a Rijádem, a o podpoře pro bojovníky v Sýrii.

 

Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Překlad článku USA mum on Saudi role in 9/11 attacks
www.presstv.ir/detail/2014/04/01/356773/us-censored-report-on-saudi-911-role/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat