Rubriky | Ameriky, Evropa

Tags | , ,

USA tlačí svět k nové studené válce na Ukrajině [VIDEO]

Zveřejněno 23 dubna 2014 autorem FreePub

Politická analytička řekla, že Spojené státy tlačí svět k „nové studené válce“ během krize na Ukrajině.

Analytička varovala, že by to vytvořilo „velmi nebezpečnou situaci,“ uvedla pro PressTV.

Spojené státy nezastavují vydání ultimáta [proti Rusku] a ve skutečnosti mluví o zavedení nové studené války, je to velmi nebezpečná situace,“ uvedla Sara Flounders, ředitelka aktivistické skupiny International Action Center.

S poukázáním na prohlášení po nedávných rozhovorech čtyř stran v Ženevě mezi Ruskem, Spojenými státy, Evropskou unií a Ukrajinou o zmatku v zemi, řekla, že nová vláda v Kyjevě musí být požádána, aby opustila kanceláře, které převzala prostřednictvím „převratu„.

17. dubna kyjevská prozatímní vláda spolu se Spojenými státy, Ruskem a Evropskou unií uzavřela dohodu ve švýcarské Ženevě, vyzvali všechny strany, aby „de-eskalovaly“ pokračující krizi na východní Ukrajině, kde proti-kyjevští demonstranti obsadili budovy v několika městech.


Pokud video nefunguje, je ke stažení zde

Nicméně několik hodin po podpisu americký prezident Barack Obama varoval, že je Washington připraven přijmout další opatření proti Rusku v případě možného selhání dohody.

Komentátorka zdůraznila, že „zdiskreditovaná“ prozatímní vláda Ukrajiny převzala úřad „na základě pokusu o převrat proti zvolené vládě a byla organizována fašisty“ s téměř žádnou podporou mezi Ukrajinci, přičemž je silně podporována ze strany USA.

Jen dva dny poté, co se „fašisté“ chopili moci a budov na Ukrajině, uznaly Spojené státy ukrajinského Arsenije Jaceňuka jako premiéra, který se setkal s prezidentem Barackem Obamou v Bílém domě 12. března.

Takže tato vláda je slabá a zoufalá a jediné, co může nabídnout lidem na Ukrajině, jsou strašná úsporná opatření a zvyšování cen, protože o tom všem jsou Spojené státy i Evropská unie – splácení půjček a splácení úroků z půjček. Nemají zájem o ukrajinský lid,“ zdůraznila Flounders.

Další zdroj
International Action Center

Překlad článku US pushing world toward new Cold War over Ukraine: Analyst
www.presstv.ir/detail/2014/04/21/359500/us-pushing-world-to-new-cold-war/

Komentáře
  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • […] se prohlubující bezvýchodnosti současného ekonomického systému) neváhají znovu vyvolat ducha studené války. Tomu se podřizují i média, která přestávají ctít reálná fakta a místo nich […]

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat