Rubriky | Ameriky

Brzy uvidíme útoky z 11. září 2001 vyfocené z vesmíru

Zveřejněno 07 března 2014 autorem FreePub

Britský zpravodajský kanál se chystá vysílat záběry z 11. září 2001 pořízené z vesmíru.

Britská televizní stanice Channel 4 oznámila, že se ukáže záběry z Mezinárodní vesmírné stanice ISS natočené Frankem Culbertsonem, jediným Američanem na palubě ISS. Když se Culbertson dozvěděl, že k něčemu došlo v New Yorku, tak si uvědomil, že brzy nad tímto městem prolétne.

Našel okno, které mi nabídlo pohled na New York City a popadl jsem nejbližší kameru,“ řekl loni pro web Space.com. „Po přečtení jednoho z novinových článků, které jsme právě obdrželi, jsme se nejspíš dívali na New Yorku v době krátce po kolapsu druhé věže.

Nevěděl jsem přesně, co se dělo, ale věděl jsem, že to bylo něco opravdu špatného, protože tam byl velký mrak z trosek pokrývající Manhattan,“ pokračoval. „Bylo to opravdu bolestivé, protože to bylo jako vidět ránu na straně vaší země, vaší rodiny, vašich přátel.

Culbertson dozvěděl několik hodin po útoku, že jeho přítel Chic Burlingame byl jedním z pilotů, kteří zemřeli při teroristickém útoku. Burlingame pilotoval letadlo American Airlines Flight 77, které údajně narazilo do Pentagonu.

I když byl více než 320 kilometrů nad dějištěm útoků, tak Culbertson pořídil snímky, které byly replikovány přes média tisíckrát. Snímky, které však dosud nebyly odvysílány veřejnosti bude vysílány 16. března jako součást dokumentární série zaměřující se na životy astronautů.

Ne každý snímek byl uveřejněn, takže každý snímek pořízený ten den se objevují v dokumentu,“ řekl pro Guardian kreativní ředitel projektu Tom Brisley.

Culbertson napsal 12. září 2001 dopis, ve kterém přemýšlel o událostech, které se odehrály předchozí den.

Nedokázal jsem si to ani představit,“ napsal. „Kromě emocionální dopadu na naší zemi byly napadeny tisíce našich občanů a možná někteří mí přátelé byli zabiti.

Částečný překlad článku Full video of 9/11 attack captured from space to be shown for first time
rt.com/usa/video-911-attack-space-broadcast-290/

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat