„Už žádné zbraně pro Izrael!“ demonstrovali Belgičané

Zveřejněno 01 září 2014 autorem FreePub

Belgická feministická skupina LilithS doslova zmalovala belgické letiště Liege falešnou krví.

Na podlahy letiště vylili stovky litrů červené barvy, aby upozornili na klíčovou roli tohoto letiště při vyzbrojování Izraele. Falešná krev tak má symbolizovat masakr, který se v Palestině odehrává.

Protestu se zúčastnilo 6 žen a proběhl v úterý v 11:30. Demonstranti na sobě měli trika se slogany: „Terorismus je opravdový“ nebo „Osvoboďte Palestinu„. Na letišti taktéž vyvěsili transparent s heslem: „Kolik tun zbraní pro tolik litrů krve?

Epiderma - Slevomat.cz

LilithS říkají, že belgická vláda i evropská unie zavírají oči před faktem, že jsou přes toto letiště převáženy zbraně, které slouží proti palestinským občanům. Pokud prý nedojde k přesunu zbraní přímo na letišti, vláda ani EU nemůže nic dělat.

Dalších 26 neziskových organizací a politických stran se vyjádřilo proti nedostatku transparetnosti ze strany letiště.

Amsterdamské letiště Schipol v Nizozemsku bylo použito k přepravě zpraní do Izraele ze Spojených států. Podle LilithS bylo za rok 2005 až 2006 přepraveno více než 160 milionů výbušnin, 17 milionů zbraní a milion zásobníků. Byly poslány taktéž granáty se slzným plynem a rozbušky, a to všechno přes nizozemské hlavní město. Zbraně byly použity proti Libanonu v roce 2006.

Spojené státy začaly přepravovat zbraně pčes Liege poté, co Amsterdam zpřísnil podmínky pro přepravu. Liege takové omezení ani transparentnost nemá,“ uvedla skupina LilithS.

Nejnovější konflikt mezi Izraelem a Palestinou trvá již 52 dní a podle statistik ministerstva zdravotnictví bylo zabito 2210 lidí, z nichž naprostá většina jsou civilisté a 577 mrtvých jsou děti.

Článek ‘No weapons for Israel!’ Protest group pours fake blood in Belgium airport přeložil Zbyněk Klein.
rt.com/news/183932-protest-airport-blood-belgium/

Epiderma - Slevomat.cz

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat