Šerif města Franklin v Indianě vysvětluje, proč nasadil ve svém okrsku vojenskou techniku.
Z ulic Fallúdže do ulice města Franklin, těžce obrněná vojenská vozidla jsou tam ze stejného důvodu: mnozí policisté v USA věří, že je tam válka.
Franklin v americkém státě Indiana je podle všeho idylické středozápadní americké město pojmenované po jednom ze zakladatelů a „prvním Američanovi.“ Pokud se však bavili s místní policií, pak zjistíte, že v ulicích zuří válka.
Franklin je hlavní město okrsku Johnson Country. V rozhovoru s Markem Alesia z The Indianapolis Star šerif Doug Cox popsal okrsek s 139 000 obyvateli jako místo, kde policie ve starém stylu již nefunguje.[1]
Šerif Cox ukázal Alesiovi MRAP – 25 tun těžké šestikolové obrněné bojové vozidlo s názvem Mine-Resistant Ambush Protected – s nápisem „ŠERIF“ na boku vozidla.
„Spojené státy se staly válečnou zónou,“ řekl. „Je tu násilí na pracovišti, násilí ve školách, násilí v ulicích. Vidíte, jak se policejní oddělení mění v polovojenský formát kvůli hrozbám, kterým musíme čelit. Pokud má řízení vojenského vozidla ochránit policisty, pak je to to, co udělám.“
„V okrsku Johnson nemáme příliš mnoho min,“ přiznal šerif Cox, který získal toto vozidlo. „Mým úkolem je zajistit, aby se mí zaměstnanci vrátili domů v bezpečí.“
Cox není jediný, kdo věří, že by se jeho zástupci měli bát. Okrsek Johnson je jedním z osmi okrsků v Indianě, které od roku 2010 získaly vozidlo MRAP z vojenských přebytků, uvedlo The Indianapolis Star dle veřejných dokumentů.
Foto: Test miny na vozidle MRAP v roce 2007.
Po celých spojených státech je vidět podobný trend. V rámci vojenských přebytků za 35 miliard dolarů od ministerstva pro vnitřní bezpečnost se získaly nejpokročilejší zbraně, policie po celé Americe je tak po zuby ozbrojená.
Šerif Michael Gayer z okrsku Pulaski uvedl, že účinek není taktický, ale psychický.
Řečeno bez obalu: „Je to mnohem víc zastrašující než obyčejný džíp.“
Pulaski je okrsek se zhruba 13 000 lidmi. Otázkou je, zda civilisté potřebují být takto zastrašováni. Je to úhel pohledu a podle toho jak vidí věci Gayer je Amerika bojiště a policie je podobná okupačním silám.
Militarizace Ameriky je zachycena v nedávném dokumentu z Vice.com s názvem „Tady je co se stane, když hackeři pošlou do vašeho domu SWAT tým.“
- Ron Paul odsoudil pokrytectví USA ohledně Sýrie a Ukrajiny
- Dopis českým médiím o tématech TTIP/TAFTA a GMO
Zdroje
[1]: The Indianapolis Star – Police officer safety or surplus zeal: Military equipment spurs debate
Částečný překlad článku ‚It’s a warzone in the US‘: Indiana sheriff explains why he deployed heavy armor in his county
rt.com/usa/164816-american-police-militarization-war/
haha, takhle se dělá propaganda. informace o usa se prezentujou z Russia Today, kde jsou fotky ze zásahu na Bostonský terroristy. ve Fanklinu se ztratili dvě děti, snad už je našli utopený…. freepub, táhněte na sibiř, nikdo vás tu nedrží… ;))
Kdybyste uměl číst a ten článek si přečetl, zjistil byste, že se o tom píše i v amerických novinách (v článku na článek odkazujeme), stejně tak dokument na YouTube od Vice News – Vice jsou mezinárodní a původně vznikly v Kanadě.
A když už jsme u té propagandy, uveďte prosím nějaké důkazy, že jde o informace z Bostonu :-)
Ten Sibiř si nechte po sebe ;-)
dokument z Vice mluví o swattingu, nikoli o válečné zóně ve franklinu. v článku z indianapolis star přímo šerif říká, že by chtěl něco menšího než MRAP, ale že mu přijde lepší využít přebytky z Iráku než aby někde rezatěly.
nijak nechci obhajovat co se děje v americe, taky si nemyslím, že by to byla dobrá cesta, ale váš jednostraný, cíleně zavádějící článek je také podobný hnus. a vaše následná arogance je docela výmluvná..
fotku z Bostonu najdete traba zde: http://www.davidhousholder.com/martial-law-in-boston-0080-life-liberty/ (od autora) nebo zde
http://philosophersforchange.org/2013/05/16/lockdown-usa-the-boston-marathon-manhunt/
ale palečkovací ovečky/roboty máte vycvičené dobře, to se musí uznat ;))
Sory, ale je fakt ze ten anglickej članek je asi tak desetkrat delší a vy uveřejnujete jen co se vám hodí. Aspon jste natolik slusni ze date odkaz na original