Rubriky | Ameriky

Tags |

„Válečná zóna“ v americkém městě Franklin

Zveřejněno 11 června 2014 autorem FreePub

Šerif města Franklin v Indianě vysvětluje, proč nasadil ve svém okrsku vojenskou techniku.

Z ulic Fallúdže do ulice města Franklin, těžce obrněná vojenská vozidla jsou tam ze stejného důvodu: mnozí policisté v USA věří, že je tam válka.

Franklin v americkém státě Indiana je podle všeho idylické středozápadní americké město pojmenované po jednom ze zakladatelů a „prvním Američanovi.“ Pokud se však bavili s místní policií, pak zjistíte, že v ulicích zuří válka.

Franklin je hlavní město okrsku Johnson Country. V rozhovoru s Markem Alesia z The Indianapolis Star šerif Doug Cox popsal okrsek s 139 000 obyvateli jako místo, kde policie ve starém stylu již nefunguje.[1]

Šerif Cox ukázal Alesiovi MRAP – 25 tun těžké šestikolové obrněné bojové vozidlo s názvem Mine-Resistant Ambush Protected – s nápisem „ŠERIF“ na boku vozidla.

Spojené státy se staly válečnou zónou,“ řekl. „Je tu násilí na pracovišti, násilí ve školách, násilí v ulicích. Vidíte, jak se policejní oddělení mění v polovojenský formát kvůli hrozbám, kterým musíme čelit. Pokud má řízení vojenského vozidla ochránit policisty, pak je to to, co udělám.

V okrsku Johnson nemáme příliš mnoho min,“ přiznal šerif Cox, který získal toto vozidlo. „Mým úkolem je zajistit, aby se mí zaměstnanci vrátili domů v bezpečí.

Cox není jediný, kdo věří, že by se jeho zástupci měli bát. Okrsek Johnson je jedním z osmi okrsků v Indianě, které od roku 2010 získaly vozidlo MRAP z vojenských přebytků, uvedlo The Indianapolis Star dle veřejných dokumentů.

Foto: Test miny na vozidle MRAP v roce 2007.

Po celých spojených státech je vidět podobný trend. V rámci vojenských přebytků za 35 miliard dolarů od ministerstva pro vnitřní bezpečnost se získaly nejpokročilejší zbraně, policie po celé Americe je tak po zuby ozbrojená.

Šerif Michael Gayer z okrsku Pulaski uvedl, že účinek není taktický, ale psychický.

Řečeno bez obalu: „Je to mnohem víc zastrašující než obyčejný džíp.

Pulaski je okrsek se zhruba 13 000 lidmi. Otázkou je, zda civilisté potřebují být takto zastrašováni. Je to úhel pohledu a podle toho jak vidí věci Gayer je Amerika bojiště a policie je podobná okupačním silám.

Militarizace Ameriky je zachycena v nedávném dokumentu z Vice.com s názvem „Tady je co se stane, když hackeři pošlou do vašeho domu SWAT tým.

Zdroje
[1]: The Indianapolis Star – Police officer safety or surplus zeal: Military equipment spurs debate

Částečný překlad článku ‚It’s a warzone in the US‘: Indiana sheriff explains why he deployed heavy armor in his county
rt.com/usa/164816-american-police-militarization-war/

Komentáře
 • Vložit komentář

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • Matt Black 12.6.2014 at 11.37

  haha, takhle se dělá propaganda. informace o usa se prezentujou z Russia Today, kde jsou fotky ze zásahu na Bostonský terroristy. ve Fanklinu se ztratili dvě děti, snad už je našli utopený…. freepub, táhněte na sibiř, nikdo vás tu nedrží… ;))

  • FreePub 12.6.2014 at 11.55

   Kdybyste uměl číst a ten článek si přečetl, zjistil byste, že se o tom píše i v amerických novinách (v článku na článek odkazujeme), stejně tak dokument na YouTube od Vice News – Vice jsou mezinárodní a původně vznikly v Kanadě.

   A když už jsme u té propagandy, uveďte prosím nějaké důkazy, že jde o informace z Bostonu :-)

   Ten Sibiř si nechte po sebe ;-)

   • Matt Black 13.6.2014 at 10.02

    dokument z Vice mluví o swattingu, nikoli o válečné zóně ve franklinu. v článku z indianapolis star přímo šerif říká, že by chtěl něco menšího než MRAP, ale že mu přijde lepší využít přebytky z Iráku než aby někde rezatěly.

    nijak nechci obhajovat co se děje v americe, taky si nemyslím, že by to byla dobrá cesta, ale váš jednostraný, cíleně zavádějící článek je také podobný hnus. a vaše následná arogance je docela výmluvná..

    fotku z Bostonu najdete traba zde: http://www.davidhousholder.com/martial-law-in-boston-0080-life-liberty/ (od autora) nebo zde
    http://philosophersforchange.org/2013/05/16/lockdown-usa-the-boston-marathon-manhunt/

    ale palečkovací ovečky/roboty máte vycvičené dobře, to se musí uznat ;))

   • koszlik 21.8.2014 at 17.46

    Sory, ale je fakt ze ten anglickej članek je asi tak desetkrat delší a vy uveřejnujete jen co se vám hodí. Aspon jste natolik slusni ze date odkaz na original

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat