Zelená poušť aneb Zastavme desertifikaci!

Zveřejněno 10 dubna 2014 autorem FreePub

V dnešním článku bychom rádi zapojili naše čtenáře do akce a kampaně proti kácení deštných pralesů.

Pokud jste četli článek Zelená poušť aneb Jakou cenu má palmový olej, jistě jste se dozvěděli o problematice palmového oleje. V dnešním článku bychom, jak již z názvu vyplývá, rádi zapojili naše čtenáře do akce a kampaně proti kácení deštných pralesů. Jste v tom s námi?

Jak zachránit deštné pralesy?

V tomto článku se pokusíme zpracovat co nejvíce informací o cílech kampaně jak naší, tak i kampaně organizace Greenpeace a přispět tak k záchraně zeleně, orangutanů a kriticky ohrožených tygrů sumaterských, jež ve volné přírodě žije pouze okolo 400 kusů. Problémem je, že tygr sumaterský žije pouze na jednom místě a to v Indonésii na ostrově Sumatra. Kvůli mýcení pralesů se tak tygr sumaterský ocitá na pokraji vyhynutí. Další druh, který je ohrožený pěstováním olejných palem jsou orangutani. Jak jsme již v předchozím díle psali, společností platí svým zaměstnancům za vraždění orangutanů, kteří jsou škůdci pro palmy olejné. Orangutani jsou taktéž nejpomaleji se reprodukujícím se savcem na světě, což je vzhledem k dnešní situaci velmi znepokojivé. Zapojte se s námi do kampaně za záchranu pralesů!

Epiderma - Slevomat.cz

Jak začít?

➢ Podpořte petici organizace Greenpeace: dirtysecret.greenpeace.org.

➢ Vložte toto video ( facebook.com/proctergamble ), která používá palmový olej ve svých výrobcích.

➢ Napište na stránku facebook Head & Shoulders ČR ( facebook.com/hascr ), že jste znepokojeni s používáním palmového oleje v šamponech, jež se v ČR hojně prodávají.

➢ Napište e-mail Ministerstvu zemědělství České republiky, že požadujete povinné značení palmového oleje ve výrobcích, které ho obsahují a to včetně kosmetiky: info@mze.cz

➢ Pečlivě vybírejte produkty, které neobsahují palmový olej.

➢ Napište společnosti Intersnack, která vyrábí slané pečivo jako Bohemia chips apod., aby přestala používat palmový olej a začala používat pouze slunečnicový olej: info@intersnack.cz

Šiřte videa a články s vašimi přáteli!

Není nic lepšího, pokud se informace o problémech šíří po internetu a dozví se o nich tak co nejvíce lidí. Buďte součástí ochrany pralesů a sdílejte články, videa a petice s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a dalších sítích. Pamatujte, že trocha vašeho času a snahy dokáže velké věci.

Autorem je Zbyněk Klein.

  • Vložit komentář

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat